نکاتی برای کاهش هزینه های کمپینگ
نکاتی برای کاهش هزینه های کمپینگ

تکنیک ­هایی برای کاهش هزینه ­های سفر و کمپینگ وجود دارد. همان طور که قبلا در مورد بررسی شش موضوع مهم پیش از سفر صحبت کردیم. بعد از پیدا کردن مقصد، زمان، مکان و وسیله نقلیه مناسب باید دو نکته مهم دیگر را نیز در نظر بگیریم، اینکه در سفر چی بخوریم و چطور خرج کنیم؟

غذای سفر

غذای خود را تا حد ممکن با خود ببرید. سبک سفر کردن خوب و راحت است، اما تهیه مواد اولیه برخی از غذاها در سفر در کاهش هزینه­ ها کمک زیادی می­کند. همچنین رستوران­ های بین راهی به طور معمول کیفیت و بهداشت پایین ­تری دارند. از طرفی درست کردن گروهی غذا نیز می­تواند به یک خاطره دلنشین تبدیل شود.

نکاتی برای کاهش هزینه های کمپینگ
صبحانه کمپینگ

خرج و مخارج جانبی سفر

کنترل و نظارت برای خرید­های جانبی سفر به همان میزان اهمیت دارد که برای رزرو اقامتگاه یا بلیط وسیله نقلیه هزینه می­کنید. اگر به بازار محلی می­روید، برای خرید کردن عجله نکنید. متاسفانه در بعضی مواقع وقتی وارد شهر جدیدی می­شوید و عده ­ای متوجه غیربومی بودن شما می شوند، ممکن است قیمت اجناس را گران­تر از چیزی که هست بیان کنند. پس هوشیار باشید و با دقت خرید کنید. از طرفی پیش از سفر لیستی از هزینه­های پیش بینی نشده و چیزهایی که در سفر می­خواهید بخرید را تهیه کنید. این موضوع به شما کمک می­کند تا از خرید وسایل غیرضروری پرهیز کنید.

برای یک سفر کم هزینه باید این نکات را نیز در نظر بگیرید:

  • تجهیزات سفر

وسایل مورد نیاز خود را از خانه با خودتان ببرید تا در سفر مجبور به خرید وسایلی نشوید که در خانه از قبل داشته ­اید. اگر مجهزتر به سفر بروید، هزینه کمتری خواهید پرداخت.

نکاتی برای کاهش هزینه های کمپینگ
  • حمل و نقل عمومی

حتی اگر با خودروی شخصی به سفر رفتید می­توانید مسافت ­های درون شهری را از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید. به این ترتیب می­توانید بدون دغدغه پیدا کردن جای پارک، در هزینه­ های خود نیز صرفه جویی کنید.

  • چک کردن شرایط آب و هوایی

احتمالا این سوال برای شما پیش می­آید چک کردن آب و هوا چطور باعث کاهش هزینه ­های سفر می­شود. اگر آب و هوای مقصد شما مناسب باشد و باران نبارد، می­توان از چادر برای اقامت در شهر استفاده کرد. اما در صورتی که باران ببارد یا آب و هوا برای برپایی چادر و… مناسب نباشد؛ شما مجبور خواهید شد به اقامتگاهی مراجعه کنید و با مشکلاتی از قبیل نبود مکان مناسب و هزینه­ بالا هتل و… روبرو شوید.

نکاتی برای کاهش هزینه های کمپینگ
  • نوع کمپینگ

راه­های بسیاری برای گذراندن تعطیلات و رفتن به کمپینگ وجود دارد. رفتن به شهرهای بزرگ یا ساحلی، کوهنوردی، دیدن مناطق تاریخی و شب نشینی می­تواند یکی از انتخاب­های شما باشد. اما فراموش نکنید مکان­های مشابه با قیمت­های کمتری وجود دارد که با انتخاب آن­ها می­توانید از هزینه­های سفر خود بکاهید. به طور مثال شما در جنوب کشور ساکن هستید و می­خواهید در تابستان گرم از فضای جنگلی و زیبای شمال کشور لذت ببرید و شبی را در چادر سپری کنید. هزینه سفر با ماشین شخصی برای شما به دلیل مسافت زیاد خواهد شد. در بخش­هایی از رشته کوه زاگرس مثل شهرهای مرکزی کشور مناطق بسیار زیبا با آب و هوای خوب وجود دارد که می­تواند جایگزین مقصد شما شود. نوع کمپینگ به شما در انتخاب مقصد کمک می­کند.

اشتراک گذاری